Zalety płyty indukcyjnej

Gotowanie to przyjemność, szczególnie gdy nie musimy obawiać się o przypalanie potraw i oparzenia, podczas wykonywania codziennych czynności. Takie sytuacje mogą być codziennością, jeśli wykorzystamy zjawisko indukcji elektromagnetycznej, które wykorzystują płyty indukcyjne. Czy indukcja sprawdzi się w każdym domu? Na co zwracać uwagę przy wyborze płyty? Na te pytania poznają państwo odpowiedź w dzisiejszym artykule.

Z roku na rok kuchnie indukcyjne zyskują coraz większą popularność w domach polaków. Estetyczny wygląd, brak otwartego ognia to tylko nieliczne plusy Tego urządzenia. Jak w praktyce działa płyta indukcyjna? Po ułożeniu metalowego ferromagnetycznego naczynia, między garnkiem a płyta wytwarzane jest silne pole magnetyczne. W jego wyniku powstają prądy wirowe na dnie garnka, to właśnie one doprowadzają do podgrzewania naczynia. Przyjrzyjmy się teraz szczegółowo wadom I zaletom kuchni indukcyjnych.

Zalety płyt indukcyjnych

Powodem, dla którego wiele osób decyduje się na wybór płyty indukcyjnej, jest oszczędność energii. Porównując nowoczesne indukcje z tradycyjnymi płytami elektrycznymi, możemy zauważyć ok 25% oszczędności zużytej energii. Wiele gospodyń dostrzega także fakt, że czas przygotowania potraw na kuchni indukcyjnej jest średnio 30% szybsze niż na innych typach kuchni. Miłośnicy nowoczesnego designu bardzo cenią sobie subtelny I minimalistyczny wygląd, który oferują płyty indukcyjne. Kolejna zaletom, którą szczególnie dostrzega rodzice małych dzieci, jest bezpieczeństwo. Korzystając z płyty indukcyjnej, nie ma niebezpieczeństwa poparzenia się palnikiem w czasie gotowania. Atutem płyt indukcyjnych jest także łatwość czyszczenia.

Wady płyt indukcyjnych

Płyta indukcyjna nie wiąże się jednak z samymi plusami. Najczęściej wymieniana wada tego rozwiązania jest wysoka cena. Płyty indukcyjne są często dużo droższe niż ich konkurencja. Zakup dobrej jakości płyty wiąże się z wydatkiem min. 2000 zł. Dla wielu osób, które rezygnują z klasycznych kuchenek na rzecz płyt indukcyjnych, problemem jest konieczność wymiany wszystkich garnków. Aby używać płyty indukcyjnej, musimy garnki ferromagnetyczne. Ostatnim zarzutem w stosunku do płyt indukcyjnych jest wytwarzanie pola magnetycznego, do którego dochodzi podczas emisji energii. Może być ono szkodliwe dla osób z rozrusznikiem serca. Ponadto pole magnetyczne może spowodować rozmagnesowanie kart.

Podsumowując, płyty indukcyjne to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić na rachunkach za energię, jednak musimy się liczyć z większym nakładem finansowym na początku. Na sam koniec zapraszam Państwa na przegląd 10 inspirujących wnętrz nowoczesnych kuchni.

 

Covet House, Project Dining Room _ Refined Kitchen and Dining Room

 

DelightFULL, Kitchen_ Modern Details with White and Red Lamps

DelightFULL, Kitchen_Black and white Lamp and Decor

 

DelightFULL, COVET NYC Refied And Kitchen Look

 

DelightFULL, kitchen_ Modern Spring with Vintage Style_ Pastel colors

 

DelightFULL, Kitchen_Perfect Marble and Wood Mid-century Style with Gold Lamps

 

Essential Home, Turn Your Bar Edgy_ Minimal White Kitchen _ Spring Vibes

 

Meir Australia Pty Ltd, Pull Out Matte Black Kitchen Mixer by Meir

 

 

Meir Australia Pty Ltd, Pull Out Matte Black Kitchen Mixer by Meir

 

Essential Home, Kitchen Decor Ideas for a MidCetury Modern Home

Sprawdź zlecenia w wybranych województwach:

a także w wybranych miastach:

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone. Pogotowie Budowlane.
crossmenu